ARAMA
Kategori
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
ETKİNLİK TAKVİMİ
11/2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Pzr
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
En son eklenen turlar, en güncel bilgiler önce siz ögrenin. Tek yapmaniz gereken emaliniz ile ücretsiz abone olmak.
   
   
Lütfen ekle veya çıkar seçeneklerinden birini seçiniz
 

GÜNEY KIZILDENİZ KÖPEKBALIĞI MAVİ TURU SON GÜN HURGHADA HİLTON KONAKLAMALI

 

THRESER SHARK (SAPAN KUYRUK), HAMMERHEAD (ÇEKİCKAFA), WHITETIP (AK YÜZGEÇLİ)

 

04 Kasım 2017 Cumartesi: İstanbul Atatürk Hava Alanı Türk Hava Yolları Kontuarında buluşma ve chek in işlemleri

1.Gün 05 Kasım 2017 Pazar: Saat  01:30’da  İstanbul -  Hurghada uçuşu. Hurghada’ya varış 03:10. Pasaport işlemleri sonrası doğrudan Hurghada Limandaki teknemiz M/ Y Galaxy transfer. Teknede konaklama. Abu Ramada’da 2 dalış +1 gece dalışı ve Brothers’a hareket

 

2.Gün 06 Kasım 2017 Pazartesi: Brothers’da 3 dalış ve Daedalus’a hareket.Konaklamamız teknede.

 

3.Gün 07 Kasım 2017 Salı:Daedalus’ta 3 dalış.

 

4.Gün 08 Kasım 2017 Çarşamba: Daedalus’ta 3 dalış ve Elphinstone’a hareket.

 

5.Gün 09 Kasım2017 Perşembe: Elphinstone’da 3 dalış ve Salem Express’e hareket.

 

6.Gün 10 Kasım 2017 Cuma:  Salem Express ve Fanous’ta 3 dalış.

 

7.Gün 11 Kasım 2017 Cumartesi: Saat Fanous’ta Early Morning dalışı veya snorkel ve saat 10:oo’da Hurghada Limana geliş. Tekneden ayrılarak uçak saatine kadar konaklayacağımız Hilton Hurghada Resort’a geçiyoruz.Hilton Hurghada Resort’ta uçak saatine kadar konaklama.

 

8.Gün 12 Kasım 2017 Pazar: Türk Hava Yollarının 04:05’te Hurghada – İstanbul tarifeli uçuşu ile İstanbul’a dönüş. Turumuzun sonu.

 

 

 

MY Galaxy – Teknik Özellikler                                               Navigasyon GPS, Radar 48 mil, SSB Echo

Uzunluk 38 mt                                                                              Sounder

Kabin Sayısı 3 suit, 10 Twin                                                     Kompresor 2 X K14 Kompresör - Minimum

Maximum Hız 12 Knot                                                               320 Lt

Jeneratör 2 X 86 KW Marine Silent                                      Nitrox Komp. Membran system (% 33’e kadar)             

Benzin Kapasitesi 18 Ton                                                         Dalış Platformu Geniş dalış platformu hem

Zodyak 2 X 5 m Yamaha                                                            rekrasyonel hem de teknik dalışa uygundur.

 

Türk  Havayolları  Uçuş Detayları

 

 

Türk Hava Yolları 50 kg bagaj hakkı tanımaktadır

 

Tur Ücreti:   1.080 EURO

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetleri:

 6 Gece 7 Gün Tam Pansiyon Konaklama, kahve,

 Çay, soda,meyve suları dahil.

 Günde 3-4 dalış ( hava, deniz ve bölge kurallarına bağlı olarak.

 12 lt tüp ağırlıklar ve 2 dalış rehberi

 Havaalanı – Tekne- Otel – Havaalanı Tarnsferleri

 11 Kasımda Hilton Hurghada Resortta 2 kişilik

 odada oda paylaşımlı konaklama – öğlen ve

 akşam yemekleri dahil.

 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Tüm uçakla ulaşım (Uçak bileti)

 Mısır Vizesi 90 € ( Yeşil Pasaporta istenmemektedir.)

Teknedeki bahşişler (50 €)

Kişisel harcamalarınız

 

Ekstra Ücretler ( Arzu edildiği takdirde)

 

Nitroks: Tüp başına 6 € veya haftalık 70€

15 Lt’lik tüp haftalık 30 €

Ekipman Kiraları

Alkollü içecekler

 

 

 

 Önemli Not:Mevcut rotamız ve seyir programı ancak hava şartlarındaki olası olumsuzluklarda değiştirilebilir. Bunun dışında dalış noktaları ve planı kesindir. Programdaki dalış bölgelerine ait çevre ve liman vergileri 120 € dur. Ancak Mısır Hükümeti turizmdeki olumsuzluklar nedeni ile uygulamayı ertelemiştir. Tur tarihinde Mısır Hükümetince tekrar gündeme gelmesi söz konusu olur ise bu bedelin teknede ödenmesi gerekebilir.

 

Tüm dalıcıların kişisel Dalış Sigortası (DAN), kayıtlı minimum 50 dalış ve ekipmanları arasında yüzey işaret şamandıralarının bulunması gerekmektedir.

 

 Vize: Vize için tura gitmeden konsolosluktan vize alınması gerekmekte. Pasaportunuzda ülkeye giriştarihinden itibaren 8 ay süre olması gerekiyor.Vize işlemlerinizi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi acentamız da bu konuda yardımcı olabilir.Vize işlemleri için pasaportunuzun bilgi yüzünün kopyası, pasaportunuzun aslı, 3 adet beyaz fonda biometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Pasaportun konsoloslukta kalışsüresi 3 -4 hafta arasında olabilmektedir.

Önemli Bilgiler:

Dalışların ilk günü ilk dalış, tüm dalıcıların (Eğitim seviyelerine bakılmaksızın) kontrol dalışıdır. Kontrol dalışı dalışmerkezi liderlerince dalıcıların dalışseviyelerinin tesbiti, dalıcıların uygun ağırlık, ekipman ayarlamaları için kolay bir parkur seçilerek gerçekleştirilir. Dalışliderlerince dalıcılardan dalışın başında bazı temel becerilerin tekrarı istenebilir  (maske çıkar-tak, regülatör bulma, palet ucu nötr yüzerlik gibi). 6 ay ve daha uzun süre dalışyapmamışolanlardan ise beceri tazeleme talep edilebilir. Bu durumda olanların tur öncesi süreçte dalışyapmaları gerekmektedir veya merkezimizin herhangi bir dalışetkinliğine katılmaları halinde ise (Scuba Skills Update) scuba becerileri güncellemeleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Dalıcıların yapmadıkları dalışlarının ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Rezervasyon tur ücretinin %40 unun ödenmesi ile gerçekleşir. Kalan diğer ödemenin ise tur tarihine 45 gün kalaya kadar bitirilmesi gerekir.

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 

 

Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rotar riski herzaman mevcuttur ve uçuşöncesinde saatler değişebilir.

Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.

Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda her hangi bir müdehalede bulunamamaktadır.

 

Sözleşme ve İade Şartları

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 

Katılımcı başına katılımcının ödemiş olduğu tur katılım bedeli ile sınırlıdır.  Yapmış olduğu ödeme kadarı için geçerlidir. Katılımcının bir ödeme yapmış olması kaydı ile, tur başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce, aşağıda yazılı hallere bağlı olarak seyahatini iptal etmesizorunda kalması durumunda, katılımcının tur bedeli ile sınırlı olmak üzere iade yapılır.

 

a) Seyahat edilecek her ülke için, vize veren kurumun öngördüğü süre içerisinde eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunmasına rağmen, vizenin ilgili kurum tarafından yetiştirilememesi,

b) Katılımcının ciddi kaza veya acil kapsamında değerlendirilecek astalık durumu, eşinin, çocuklarının, ebeveyninin, kardeşinin seyahat süresi içerisinde vuku bulan sağlıkproblemleri nedeniyle hastaneye yatırılması gerekirse,

c) Katılımcı'ya mahkemeden tanık olarak son çağrı gelmesi,

d) Katılımcının evindeki veya işyerindeki hırsızlık, yangın veya patlama, doğal afetler nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sebebiyle, katılımcı'nın evinde yada işyerinde bulunmasının zorunlu olması,

e) Ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik bir şekilde işten çıkarılma sonucunda turu alıp, ödemesini yapan kişinin işsiz kalması durumunda,

 

 

Katılımcının tur İptali Teminatı Dışında Kalan Haller;

 

1. Estetik tedavi, aşılanma

2. Psikolojik rahatsızlıklar

3. Rehabilitasyon tedavileri

4. Diş tedavileri

5. Salgın

6. Pasaport, nüfus cüzdanı, bilet ve aşı sertifikası eksikliği, pasaportunun süresinin dolmuş olması

7. Gerekli vize başvurusunun yapılmamış olması

8. Doğum ve istekli olarak doğuma son vermek

9. Öncesinde tanısı konmuş olsun yada olmasın var olduğu yetkili bir doktor tarafından tur kayıt tarihinden sonra belgelenen her türlü rahatsızlık

 

Tüm bu maddeler resmi olarak belgelendiği taktirde geçerlidirler. 

 

Önemli Hususlar:

1.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaş aralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır. 


2.Ulaşım aracı ve konaklama tesisi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş vb.) doğru olmadığının anlaşılması halinde misafir tarafından bu çocuklar içinde derhal ve tamamen ödeme yapılacaktır.

3.Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurtdışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00 dir.

4. Misafirlerin Ayışığı- Leopar Turizm'nden satın aldığı hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumlarına ilişkin bilgiler otelin kendi bildirim ve yazılı beyanı ile (broşür)edinilmiştir. Misafirler bu bilgileri görerek kendi iradesi ile rezervasyon yaparlar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Ayışığı-Leopar Turizm websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir; ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliğini göstermemesinden dolayı Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez. Pansiyon durumları, otel konseptleri belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Misafir Ayışığı-Leopar Turizm üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

5. Grup gezileri ena z 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Grup turları rezervasyonları Ayışığı-Leopar Turizm, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark misafirden tahsil edilir.

6. Gezi programlarında kullanılan ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren vb.) hareket saatlerindeki son dakika değişikliklerinden Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz.


7.Ayışığı-Leopar Turizm; verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişklik, halk kareketleri, hava şartları, doğal afet ve ulaşım araçlarındaki aksaklık, teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir; ancak buna rağmen giderilemeyen askaklıklardan sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez.


8.Ayışığı-Leopar Turizm'nden vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde yurda dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi suretiyle Ayışığı-Leopar Turizm'ne başvurulması gerekmektedir. Ayışığı-Leopar Turizm vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı Ayışığı-Leopar Turizm'ne herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerini; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre Ayışığı-Leopar Turizm'ne fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar misafirden tahsil edilir. Ayışığı-Leopar Turizm vize takip işlemleri sırasında varsa konsoloslukların belirleyeceği vize takip şirketleriyle çalışmak zorundadır. Bu firmaların dışında ihtiyaç duyulması halinde yine vize takip işi yapan şirketlerle de çalışma hakkına sahiptir. 


9. Yolcularımızın uçaklı paketlerde yapacakalrı seyahatlerde 20kg. ( hava yolu şirketinin uyguladığı extra bagaj kuralları geçerlidir ) bagaj taşıma hakları olup bu standartın dışındaki bagajlarda taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret ylcu tarafından ödenir.

10. Tüketici, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmamsına rağmen hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİ tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

11.Yurtdışı turlarda, hizmetin başlamasına 61 gün kalaya sözleşmeyi iptal etmesi halinde  gezi bedelinin % 50'sini, 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde,   gezi bedelinin  tamamını ACENTE'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

12.Sozlesmede imzasi bulunmayan ancak sozlesmeye konu yurtiçi veya yurtdışı gezi veya otel rezervasyonu  yaptıran tuketici(ler) de kendi adlarina kayit yaptirmakla gorevlendirdikleri tuketici(ler)nin bu sozlesmeyi okuyup rezervasyon yapması ile, sozlesme hukumlerini kabul ve taahhut etmis sayilirlar. İmzaları olmadığı gerekçesiyle  itirazda bulunamazlar.Tuketiciler,rezervasyon veya ödeme yapmak için ve bu nedenle adlarına rezervasyon yapan  görevlendirdikleri kişinin   imzalamis olması diğer  kişiler adına yetkilendirilmiş sayılır.kendileri imzalamış. olmasalar  dahi imzalamış kişiye rezervasyon veya  ödeme yetkisi vermiş olmalarından dolayı  sözleşmeyi kabul etmiş ve imzalamış sayılırlar. Taraflar arasinda gecerli olacak bu sozlesme sartlarini web sitesinden online otel rezervasyonu veya hergangi bir hizmet satın alan müşterilerimiz web sitesinden  incelemiş ve öğrenmiş, otel rezervasyonları vegezilere bu sozlesme sartlarinda katilmayi kabul ederek gerçekleştirmişlerdir.İade ve iptaller ödemeyi yapan kişinin talebine göre ödemeyi yapan kişiye yapılır.

 

 

 

Tur satın alındığında yukarıda ki hükümler turu satın alan tarafından kabul edilmiş sayılır.

FOTOĞRAFLAR