Dilediğiniz Zaman  Bali Dalış ve Kültür Turu

 

 

 

2018 Cuma: 23:30'da Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalin de THY kontuarın da bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini gerçekleştireceğiz.

 

1.Gün 2018 Cumartesi: Gece saat 02:10’da THY ile Jakarta’ya uçuşumuz gerçekleşecek. Akşam 18:00’de Jakarta’ya uçağımız inmiş olacak. Yaklaşık 3 saat bekledikten sonra Garuda Havayolları ile  saat 21:10’da Bali’ye uçmak üzere iç hat transfer ile uçuşumuz gerçekleşecek.

 

2.Gün  2018 Pazar: Sabaha karşı 00:10’da Bali Bandar Udara Uluslararası Havalimanına ineceğiz. 15 dakikalık araba yolculuğu sonrası Patra Bali Resort’umuza check-in yapacağız. Check-in işlemleri bittikten sonra saat 16:00’ya kadar serbest zaman ve dinlenme. Saat 16:00’da Dalış Merkezine gerekli belgeleri imzalamak ve ekipman organize etmek üzere gideceğiz. Daha sonra otele döneceğiz.

 

3.Gün 2018 Pazartesi: Kahvaltıdan sonra saat 08:30’da Dalış Teknemize gitmek üzere hareket edeceğiz. İki dalış yaptıktan sonra otelimize döneceğiz. Dalış yapmayan misafirlerimiz gün boyu otelin plajında deniz’in tadını çıkarabilirler.

 

4.Gün 2018 Salı:Kahvaltıdan sonra saat 08:30’da Dalış Merkezine gitmek üzere hareket edeceğiz. İki dalış yaptıktan sonra otelimize döneceğiz. Dalış yapmayan misafirlerimiz gün boyu otelin plajında deniz’in tadını çıkarabilirler.

 

5.Gün 2018 Çarşamba: Kahvaltıdan sonra saat 08:30’da Dalış Teknemize gitmek üzere hareket edeceğiz. İki dalış yaptıktan sonra otelimize döneceğiz. Dalış yapmayan misafirlerimiz gün boyu otelin plajında deniz’in tadını çıkarabilirler.

 

6.Gün 2018 Perşembe: Bali kültür turu için saat 09:00’da hareket edeceğiz. Kintamani bölgesindeki Kemenuh Sanat Köy’ü, Tegenungan Şelalesi, Kintamani Yanardağı, Kahve Tarlası, Tegalalang Yarış Yeri ve Bali evlerini gezeceğiz. 

 

7.Gün 2018 Cuma: Bali kültür turu için saat 09:00’da hareket edeceğiz.Bedugul bölgesindeki Kraliyet Tapınağı, Bedugul Tapınağı, Jatiluwih-Büyük Yarış Yeri, Tanah Lot ve denizdeki tapınakları gezeceğiz. 

 

8.Gün 2018 Cumartesi: Bali kültür turu için saat öğlen 15:30’da hareket edeceğiz. Uluwatu Tapınağını gezeceğiz. Bali’nin yerel dansı olan Kecak dans şovunu izleyeceğiz. Jimbaran’da akşam yemeği yiyeceğiz.

 

9.Gün 2018 Pazar: Otel’den saat 13:00’de check out yapacağız. Garuda Havayolları  saat 16:05 uçağı ile Jakarta’ya uçuşumuz gerçekleşecek. Yaklaşık 3,5 saat bekledikten sonra Jakarta’dan İstanbul’a saat THY ile  20:45’te uçuşumuz gerçekleşecek.

 

10.Gün 2018 Pazartesi: Sabah saat 05:00 gibi uçağımız İstanbul Atatürk Havalimanı’na inecek ve turumuzun sona erecektir.

 

 

 

Dalıcı Uçak Hariç Oda Paylaşımlı Tur Fiyatı:  1,390 USD

 

Dalıcı Olmayan Misafir Uçak Hariç Oda Payaşımlı Tur Fiyatı:990 USD

 

 

 

 

·      Tüm fiyatları 9 aya kadar taksitlendirme seçeneği mevcuttur. (Garanti ve Bonus özelliği olan kartlar)

·      Taksitlendirmeler, ödeme günündeki kur ve banka komisyon oranlarına göre yeniden hesaplanacaktır.

 

·      Rezervasyon tur ücretinin %40 ının ödenmesi ile gerçekleşir. Kalan diğer ödemenin ise tur tarihine 45 gün kalaya kadar ödenmesi gerekir.

 

·      45 gün kalaya kadar ücret ödenmez ise rezervasyon iptal edilir ve kapora no-show cezası olarak kabul edilir.

 

·      İptal iade şartları sigorta klozları çerçevesinde değerlendirilecektir. Klozların içermediği nedenlerden dolayı yapılan iptaller de ücret iadesi yapılamaz.

 

 

Önemli: Kredi kartı tek çekim komisyon oranları ve taksit komisyon oranları ödeme günündeki kura göre yeniden hesaplanmaktadır.

 

Fiyata Dahil Hizmetler: 5 yıldızlı Otel’de 8 gece oda kahvaltı konaklama, bütün yapılacak olan transferler, 3 günlük kültür turları, kültür turların giriş ücretleri, 2 gün kültür turunda alınan öğle yemekleri, Kültür turunda Jimbaran’da alınan 1 akşam yemeği, 6 dalış, dalıcılara dalış teknesinde verilecek olan 3 günlük öğle yemekleri, atıştırmalıklar, yerel içecekler, yine dalış teknesinde kullanabileceğiniz havlular, 6 dalış süresince kullanacağınız dalış malzemeleri, dalış rehber hizmeti ve seyahat sigortası.

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

Kişisel harcamalar, gidiş - dönüş uçak biletleri, yurtdışı çıkış harcı, akşam yemekleri, dalış merkezinde kullanılcak dalış bilgisayarı, fiyata açıkça dahil edilmemiş her türlü hizmet.

 

 

 

Önemli:  Pasaportta ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süre olması gerekiyor.

 

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 


Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rotar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.

Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almış sayılır.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamamaktadır.

 

Sözleşme ve İade Şartları

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 Katılımcı başına katılımcının ödemiş olduğu tur katılım bedeli ile sınırlıdır.  Yapmışolduğu ödeme kadarı için geçerlidir. Katılımcının bir ödeme yapmış olması kaydı ile, tur başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce, aşağıda yazılı hallere bağlı olarak seyahatini iptal etmesi zorunda kalması durumunda, katılımcının tur bedeli ile sınırlı olmak üzere iade yapılır.

a) Seyahat edilecek her ülke için, vize veren kurumun öngördüğü süre içerisinde eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunmasına karşın, vizenin ilgili kurum tarafından yetiştirilememesi,

b) Katılımcının ciddi kaza veya acil kapsamında değerlendirilecek hastalık durumu, eşinin, çocuklarının, ebeveyninin, kardeşinin seyahat süresi içerisinde vuku bulan sağlık problemleri nedeniyle hastaneye yatırılması gerekirse,

c) Katılımcıya mahkemeden tanık olarak son çağrı gelmesi,

d) Katılımcının evindeki veya iş yerindeki hırsızlık, yangın veya patlama, doğal afetler nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sebebiyle, katılımcının evinde ya da iş yerinde bulunmasının zorunlu olması,

e) Ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik bir şekilde işten çıkarılma sonucunda turu alıp, ödemesini yapan kişinin işsiz kalması durumunda,

 Katılımcının tur İptali Teminatı Dışında Kalan Haller;

1. Estetik tedavi, aşılama

2. Psikolojik rahatsızlıklar

3. Rehabilitasyon tedavileri

4. Diş tedavileri

5. Salgın

6. Pasaport, nüfus cüzdanı, bilet ve aşı sertifikası eksikliği, pasaportunun süresinin dolmuş olması

7. Gerekli vize başvurusunun yapılmamış olması

8. Doğum ve istekli olarak doğuma son vermek.

9. Öncesinde tanısı konmuş olsun ya da olmasın var olduğu yetkili bir doktor tarafından tur kayıt tarihinden sonra belgelenen her türlü rahatsızlık olması.

 Tüm bu maddeler resmi olarak belgelendiği taktirde geçerlidirler. 

Önemli Hususlar:

1.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaş aralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır. 


2. Ulaşım aracı ve konaklama tesisi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş vb.) doğru olmadığının anlaşılması halinde misafir tarafından bu çocuklar içinde derhal ve tamamen ödeme yapılacaktır.

3. Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurt dışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00’dir.

4. Misafirlerin Ayışığı- Leopar Turizm’inden satın aldığı hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumlarına ilişkin bilgiler otelin kendi bildirim ve yazılı beyanı ile (broşür) edinilmiştir. Misafirler bu bilgileri görerek kendi iradesi ile rezervasyon yaparlar. İş birliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Ayışığı-Leopar Turizm web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir; ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer uygunluğunu göstermemesinden dolayı Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez. Pansiyon durumları, otel konseptleri belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Misafir Ayışığı-Leopar Turizm üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

5. Grup gezileri en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Grup turları rezervasyonları Ayışığı-Leopar Turizm, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir.

Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark misafirden tahsil edilir.

6. Gezi programlarında kullanılan ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren vb.) hareket saatlerindeki son dakika değişikliklerinden Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz.


7.Ayışığı-Leopar Turizm; verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve ulaşım araçlarındaki aksaklık, teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir; ancak buna karşın giderilemeyen hastalıklardan sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez.


8.Ayışığı-Leopar Turizm’den vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde yurda dönüştarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi suretiyle Ayışığı-Leopar Turizm ofisine başvurulması gerekmektedir. Ayışığı-Leopar Turizm vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı Ayışığı-Leopar Turizm herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerini; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre Ayışığı-Leopar Turizm fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar misafirden tahsil edilir. Ayışığı -Leopar Turizm vize takip işlemleri sırasında varsa konsoloslukların belirleyeceği vize takip şirketleriyle çalışmak zorundadır. Bu firmaların dışında ihtiyaç duyulması halinde yine vize takip işi yapan şirketlerle de çalışma hakkına sahiptir. 


9. Yolcularımızın uçaklı paketlerde yapacakları seyahatlerde 20kg. (hava yolu şirketinin uyguladığı ekstra bagaj kuralları geçerlidir) bagaj taşımada hakları olup bu standarttın dışındaki bagajlarda taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret yolcu tarafından ödenir.

10. Tüketici, cayma hakkının süresi içerisinde kullanmasına karşın hizmetin başlamasından 15-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını ACENTE ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. TÜKETİCİtarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

11.Yurtdışı turlarda, hizmetin başlamasına 61 gün kala sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, gezi bedelinin tamamını ACENTE ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

12.Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu yurtiçi veya yurtdışı gezi veya otel rezervasyonu yaptıran tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici (ler)nin bu sözleşmeyi okuyup rezervasyon yapması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. İmzaları olmadığı gerekçesiyle itirazda bulunamazlar. Tüketiciler, rezervasyon veya ödeme yapmak için ve bu nedenle adlarına rezervasyon yapan görevlendirdikleri kişinin imzalamış olması diğer kişileri adına yetkilendirilmiş sayılır. Kendileri imzalamış olmasalar dahi imzalamış kişiye rezervasyon veya ödeme yetkisi vermiş olmalarından dolayı sözleşmeyi kabul etmiş ve imzalamış sayılırlar. Taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitesinden online otel rezervasyonu veya herhangi bir hizmet satın alan müşterilerimiz web sitesinden incelemişve öğrenmiş, otel rezervasyonları ve gezilere bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul ederek gerçekleştirmişlerdir. İade ve iptaller ödemeyi yapan kişinin talebine göre ödemeyi yapan kişiye yapılır. Tur satın alındığında yukarıda ki hükümler turu satın alan tarafından kabul edilmiş sayılır.