16 Nisan-26 Nisan 2018 Romblon Süper Makro Sualtı Görüntüleme Dalış Turu

 

 

16 Nisan 2018 Pazartesi: 15:30'da Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde Emirates kontuarında EK122 uçuşu için bilet, bagaj ve pasaport işlemleri yapılacak. Saat 19:25’te Emirates ile Dubai’ye uçuş gerçekleşecek.

 

17 Nisan 2018 Salı: Saat 01:00’da Dubai’ye iniş ve ardından 03:30’da Emirates havayolları EK332 uçuşu ile Manila’ya uçuşumuz gerçekleşecek. Yerel saat ile 16:00’da Manila Ninoy Aquino havalanına varış. Bagajların alınması ardından saat 17:00’da havalimanında karşılama ve servis aracımız ile Batangas’a yaklaşık 2,5 saatlik karayolu yolculuğu yapılacak. Akşam saat 22:00’da Batangas Limanından 2GO Travel Feribotu ile Romblon’a hareket edeceğiz. Gece feribotta özel duş-wc olan kamaralarda seyahat edilecek.

 

18 Nisan 2018 Çarşamba: Sabah saat 06:00’da Romblon adasına ulaşmış olacağız. Limandan karşılama ve tuk tuk’lar ile 10 – 15 dakikalık mesafedeki resortumuza varıp check- in yapacağız. Kahvaltı ve Check-in işlemleri bittikten sonra saat 14:00’de odalara girişler yapılacak. Öğle yemeğinden sonra 1 dalış yapılacaktır.

 

19 Nisan ve 24 Nisan 2018:Tarihleri arasında günde 3’er dalış yapılacaktır.

 

25 Nisan 2018 Çarşamba: Sabah 1 dalış yapılacak. Saat 13:00’te dalışlardan sonra resorte dönülecek, öğle yemeğinin ardından malzeme yıkama ve serbest zaman geçirilecek. Saat 22:00’da Romblon’dan 2Go Travel feribotu ile Batangas’a hareket edilecek. Özel duş-wc olan kamaralarda seyahat edilecektir.

 

26 Nisan 2018 Perşembe: Saat 07:30’da Batangas’a ulaşmış olacağız. Özel servis aracımız ile Manila’ya 2,5 saatlik karayolu yolculuğu yapılacak. Servis aracımız misafirleri Manila’da serbest zaman geçirmeleri için şehir merkezinde bulunan AVM bölgesinde bırakacak.Akşam saat 20:30’da servis aracımız ile buluşma ve Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanına transferimiz gerçekleşecek.

 

Tur rehberimiz Ayışığı Sualtı Spor Kulübü sualtı görüntüleme takımı sporcumuz Osman TEMİZEL’dir.

 

Dalıcı Uçak Hariç Oda Payaşımlı Tur Fiyatı:  1,085 USD

 

 

 

·      Tüm fiyatları 9 aya kadar taksitlendirme seçeneği mevcuttur. (Garanti ve Bonus özelliği olan kartlar)

·      Taksitlendirmeler, ödeme günündeki kura  (kredi kartı ile ödemelerde banka komisyon oranlarına) göre yeniden hesaplanacaktır.

 

·      Rezervasyon tur ücretinin %40 ının ödenmesi ile gerçekleşir. Kalan diğer ödemenin ise tur tarihine 45 gün kalaya kadar ödenmesi gerekir.

 

·      45 gün kalaya kadar ücret ödenmez ise rezervasyon iptal edilir ve kapora no-show cezası olarak kabul edilir.

 

·      İptal iade şartları sigorta klozları çerçevesinde değerlendirilecektir. Klozların içermediği nedenlerden dolayı yapılan iptaller de ücret iadesi yapılamaz.

 

 

Önemli: Kredi kartı tek çekim komisyon oranları ve taksit komisyon oranları ödeme günündeki kura göre yeniden hesaplanmaktadır.

 

Fiyata Dahil Hizmetler: Feribot ve karayolu transferleri, 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama, 20 dalış, dalış rehberi hizmeti ve seyahat sigortası.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

Gidiş- dönüş uçak biletleri

Dalış malzemesi kiraları

Gece dalışları (dalış başına 100 Filipin Pesosu)

Kişisel harcamalar

15 Lt tüp

Fiyata açıkça dahil edilmemiş her türlü hizmet.

 

Dalışlar ve konaklama sonundaki bahşiş için kişi başı 50 US Dolar tavsiye edilir.

 

Not: Özellikle feribotlardaki porterların ücreti ve diğer kişisel harcamalar için Havalimanında herkesin en az 100 USD karşılığı peso bozdurmasını tavsiye ediyoruz. Resortdaki ekstralarınız için Kredi kartı, USD veya Euro kullanabilirsiniz.

 

Önemli:  Pasaportta ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süre olması gerekiyor.

 

 

Program örnek bir programdır. Rezervasyon sırasında güncellenebilir. 


Uyarı: Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm havayolu firması ile yolcu arasında aracı kurum olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Özel uçuşlarda rotar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir.

Ayışığı Eğlence Turizm LTD ve Leopar Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almış sayılır.
Uçuşlar esnasında havayolu şirketinin sağladığı maksimum bagaj hakkının geçilmesi durumunda doğabilecek ilave bagaj ücreti yolcuya aittir. Firmamız bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamamaktadır.

 

Sözleşme ve İade Şartları

Katılımcının Tur İptal Teminatı:

 Katılımcı başına katılımcının ödemiş olduğu tur katılım bedeli ile sınırlıdır.  Yapmış olduğu ödeme kadarı için geçerlidir. Katılımcının bir ödeme yapmış olması kaydı ile, tur başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce, aşağıda yazılı hallere bağlı olarak seyahatini iptal etmesi zorunda kalması durumunda, katılımcının tur bedeli ile sınırlı olmak üzere iade yapılır.

a) Seyahat edilecek her ülke için, vize veren kurumun öngördüğü süre içerisinde eksik evrak olmaksızın vize başvurusunda bulunmasına karşın, vizenin ilgili kurum tarafından yetiştirilememesi,

b) Katılımcının ciddi kaza veya acil kapsamında değerlendirilecek hastalık durumu, eşinin, çocuklarının, ebeveyninin, kardeşinin seyahat süresi içerisinde vuku bulan sağlık problemleri nedeniyle hastaneye yatırılması gerekirse,

c) Katılımcıya mahkemeden tanık olarak son çağrı gelmesi,

d) Katılımcının evindeki veya iş yerindeki hırsızlık, yangın veya patlama, doğal afetler nedeniyle oturulamaz hale gelmesi sebebiyle, katılımcının evinde ya da iş yerinde bulunmasının zorunlu olması,

e) Ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik bir şekilde işten çıkarılma sonucunda turu alıp, ödemesini yapan kişinin işsiz kalması durumunda,

 Katılımcının tur İptali Teminatı Dışında Kalan Haller;

1. Estetik tedavi, aşılama

2. Psikolojik rahatsızlıklar

3. Rehabilitasyon tedavileri

4. Diş tedavileri

5. Salgın

6. Pasaport, nüfus cüzdanı, bilet ve aşı sertifikası eksikliği, pasaportunun süresinin dolmuş olması

7. Gerekli vize başvurusunun yapılmamış olması

8. Doğum ve istekli olarak doğuma son vermek.

9. Öncesinde tanısı konmuş olsun ya da olmasın var olduğu yetkili bir doktor tarafından tur kayıt tarihinden sonra belgelenen her türlü rahatsızlık olması.

 Tüm bu maddeler resmi olarak belgelendiği taktirde geçerlidirler. 

Önemli Hususlar:

1.Çocuk indirimleri konaklamada tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleriyle aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. 0-6 yaşaralığındaki misafirlerimiz otobüs ulaşımlarında koltuk talep etmeleri halinde ücretin tamamını ödemekle yükümlüdürler. Uçak ve gemi ulaşımlarında ulaşım aracının uyguladığı indirim oranları uygulanır. 


2.Ulaşım aracı ve konaklama tesisi tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş vb.) doğru olmadığının anlaşılması halinde misafir tarafından bu çocuklar içinde derhal ve tamamen ödeme yapılacaktır.

3.Otel odalarına yerleşme saati yurtiçi seyahatlerde saat 14.00, yurt dışı seyahatlerde yerel saatle 15.00; odaları boşaltma saati ise her iki destinasyonda da yerel saatle 12.00’dir.

4. Misafirlerin Ayışığı- Leopar Turizm'nden satın aldığı hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumlarına ilişkin bilgiler otelin kendi bildirim ve yazılı beyanı ile (broşür) edinilmiştir. Misafirler bu bilgileri görerek kendi iradesi ile rezervasyon yaparlar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Ayışığı-Leopar Turizm web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir; ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer uygunluğunu göstermemesinden dolayı Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez. Pansiyon durumları, otel konseptleri belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Misafir Ayışığı-Leopar Turizm üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.

5. Grup gezileri en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Grup turları rezervasyonları Ayışığı-Leopar Turizm, iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir.

Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark misafirden tahsil edilir.

6. Gezi programlarında kullanılan ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren vb.) hareket saatlerindeki son dakika değişikliklerinden Ayışığı-Leopar Turizm sorumlu tutulamaz.


7.Ayışığı-Leopar Turizm; verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve ulaşım araçlarındaki aksaklık, teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir; ancak buna karşın giderilemeyen hastalıklardan sorumlu tutulamaz ve herhangi bir bedel talep edilemez.


8.Ayışığı-Leopar Turizm’den vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde yurda dönüştarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 30 gün önce vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi suretiyle Ayışığı-Leopar Turizm ofisine başvurulması gerekmektedir. Ayışığı-Leopar Turizm vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı Ayışığı-Leopar Turizm herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerini; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre Ayışığı-Leopar Turizm fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar misafirden tahsil edilir. Ayışığı -Leopar Turizm vize takip işlemleri sırasında varsa konsoloslukların belirleyeceği vize takip şirketleriyle çalışmak zorundadır. Bu firmaların dışında ihtiyaç duyulması halinde yine vize takip işi yapan şirketlerle de çalışma hakkına sahiptir. 


9. Yolcularımızın uçaklı paketlerde yapacakları seyahatlerde 20kg. (hava yolu şirketinin uyguladığı ekstra bagaj kuralları geçerlidir) bagaj taşımada hakları olup bu standart’ın dışındaki bagajlarda taşıma şirketinin uygulayacağı ek ücret yolcu tarafından ödenir.

10.Yurtdışı turlarda, hizmetin başlamasına 61 gün kala sözleşmeyi iptal etmesi halinde  gezi bedelinin % 50'sini, 60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, gezi bedelinin  tamamını ACENTE ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

11.Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu yurtiçi veya yurtdışı gezi veya otel rezervasyonu  yaptıran tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup rezervasyon yapması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. İmzaları olmadığı gerekçesiyle  itirazda bulunamazlar. Tüketiciler, rezervasyon veya ödeme yapmak için ve bu nedenle adlarına rezervasyon yapan görevlendirdikleri kişinin imzalamış olması diğer kişileri adına yetkilendirilmiş sayılır. Kendileri imzalamış olmasalar dahi imzalamış kişiye rezervasyon veya  ödeme yetkisi vermiş olmalarından dolayı sözleşmeyi kabul etmiş ve imzalamış sayılırlar. Taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitesinden online otel rezervasyonu veya herhangi bir hizmet satın alan müşterilerimiz web sitesinden incelemişve öğrenmiş, otel rezervasyonları ve gezilere bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul ederek gerçekleştirmişlerdir. İade ve iptaller ödemeyi yapan kişinin talebine göre ödemeyi yapan kişiye yapılır. Tur satın alındığında yukarıda ki hükümler turu satın alan tarafından kabul edilmiş sayılır

FOTOĞRAFLAR